Gamtai žalinga burnos higienos rutina

Plastikinių dantų šepetėlių taršos mąstai

12/12/2021

Koks yra pirmas dalykas, kurį imame į rankas vos atsikėlę?

Vienas iš jų, neabejotinai, dantų šepetėlis. Žmogus per gyvenimą vidutiniškai sunaudoja apie 300 dantų šepetėlių, bet ar kada susimąstėte, jog kiekvienas iš jų vis dar egzistuoja? Pirmasis plastikinis dantų šepetėlis buvo sukurtas 1930-aisiais, o jam suirti užtrunka apie 500 metų! Atsižvelgiant į tai, jog sparčiai artėjame prie 8 milijardų pasaulio gyventojų skaičiaus, galime tik įsivaizduoti, kokią žalą patiria gamta nuo, iš pirmo žvilgsnio, nekaltos kasdienės burnos higienos rutinos. Kad būtų lengviau įsivaizduoti, sujungus vien JAV per metus išmetamus plastikinius dantų šepetėlius galima būtų apjuosti Žemę 4 kartus, o tai tik viena iš 195 pasaulio šalių!

Ar galime tai pakeisti?

Negalime nuginčyti fakto, jog plastiko gaminiai palengvino kiekvieno mūsų gyvenimą, tačiau mažais žingsniais galime siekti sąmoningo vartojimo. Viena iš alternatyvų – bambukinis dantų šepetėlis.

Kodėl būtent bambukinis? Bambukas yra viena sparčiausiai augančių ir atsinaujinančių žaliavų pasaulyje. Dėl antibakterinių savybių bambukas gali augti įvairiomis klimato sąlygomis be jokių trąšų ar pesticidų, todėl tai yra puiki, kompostuojama alternatyva plastikiniams dantų šepetėliams. Bambukinio dantų šepetėlio šereliai pagaminti iš nailono, kuris, deja, nėra perdirbamas, tačiau geriausiai atlieka savo užduotį, tad bambukinė dalis gali būti kompostuojama prieš tai pašalinus šerelius. Svarbu atsižvelgti ir į pakuotę – visiems mūsų produktų įpakavimams naudojamas tik kartonas ir popierinė lipni juosta, taip nesukuriant papildomų atliekų.

Prognozuojama, kad 2050-aisiais vandenynuose plastiko bus daugiau nei žuvų. Vienas žingsnis kasdienėje rutinoje gali tai pakeisti, pradėkime nuo savęs!